Kişisel Verilerin Korunması Hukuk Bürosu İzmir, Veri Güvenliği Avukatı İzmir, İzmir'de Veri Koruma Hukuku Uzmanı, Kişisel Bilgi Koruma Avukatı İzmir, İzmir Kişisel Veriler Hukuki Danışmanlık, Veri Gizliliği Hukuku İzmir, İzmir'de GDPR Avukatı, Kişisel Veri İhlali Avukatı İzmir, Veri Koruma Danışmanlığı İzmir,

İzmir Kişisel Veriler Avukatı ve İzmir Kişisel Verilerin Korunması Avukatı için Öz Hukuk Bürosu Avukatları olarak sizlere hizmet veriyoruz. Randevu almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku
Öz Hukuk & Danışmanlık Hukuk firmamız kişisel verilerin korunması sürecinde doğrudan uzman – teknik – bilişim – idari personeli barındıran Qualis Grande şirketi iş ortaklığıyla siz şirket sahiplerine bu sürecin tamamlanması anlamında doğrudan destek vermektedir. Bu alanda çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK), kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları usul ve esasları düzenlemekte ve işletme/kurumlara çeşitli yükümlülükler getirerek, altyapılarında sakladıkları kişisel verilerin bulunduğu sistemler ve altyapılarda gereken güvenlik önlemlerinin alınmasını gerekli kılmaktadır.

Kişisel verilerin saklanması ve işlenmesi kapsamında veri sorumlularının çeşitli yükümlülükleri olduğu gibi, veri sahibinin de hakları bulunmaktadır.

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi; tamamen veya kısmen otomatik olan, ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde eden, kaydeden, depolayan ve muhafaza eden, değiştiren, yeniden düzenleyen, açıklayan, aktaran, devralan, elde edilebilir hâle getiren, sınıflandıran, kullanılmasını engelleyen ve bunlara benzer işlemleri veriler üzerinde gerçekleştirilen, gerçek ve tüzel kişiler Kanun’da belirtilen yükümlülüklere uymak zorundadır.

İdeal bir Kişisel Verilerin Korunması Yönetim Sisteminin hayata geçirilebilmesi için konunun bütünleşik bir bakış açısıyla değerlendirilmesi önemlidir. Şirketinizde veya kurumunuzda oluşturulacak sistem, yönetim/insan kaynakları, hukuk ve bilişim boyutlarıyla bütünleşik bir bakış açısıyla ele alınmalı ve sistemin sürdürülebilirliği her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.