İzmir Deport Avukatı, İzmir Yabancılar Avukatı, Yabancılar Hukuku İzmir, Göçmenlik Avukatı İzmir, Yabancı Vatandaş Avukatı İzmir, Göçmen Hakları İzmir, İzmir Vize Avukatı, İzmir Yabancılar İdaresi Avukatı, Yabancılar Mahkemeleri İzmir, İzmir Göçmen Hukuku Danışmanlığı, Yabancı İltica Avukatı İzmir,

İzmir Deport Avukatı ve İzmir Yabancılar Avukatı arayanlar için Öz Hukuk Bürosu olarak hizmet veriyoruz. Randevu almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Deport İşlemleri
Deport işlemleri ile alakalı profesyonel destek alarak beklentilerinize cevap bulmak mı istiyorsunuz? O halde Başbuğ Danışmanlık olarak size özel çözümlerimizin neler olduğunu değerlendirmenin tam zamanı!

Deport Nedir?
Türkiye sınırları içerisinde bulunan yabancıların vize kuralları, kanun ihlalleri ya da ahlaka uygun olmayan faaliyetlerde bulunması, ulusal güvenlik ve sağlığı riske atması, çalışma izni olmadan çalışması gibi durumlarda deport edilmesi muhtemeldir. Kelime anlamıyla ‘Deport’ ülkeden çıkarılma olarak kabul edilmektedir.

Vatandaşlık esasına göre yabancı statüsündeki kimselerin kanuni sorumluluklarını yerine getirmedikleri durumda ülkeden çıkarılmaları süreci başlar. Bu kimselerin tekrar Türkiye’ye girişleri için kararını kaldırmak gerekmektedir. Zira deport, aile birliğinin dağılmasına yol açabilecek bir uygulamadır.

İzmir Deport Kaldırma
Yabancının ülkeden deport edilmesi Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ya da Valilik kararı ile alınmaktadır. Ancak bu kararın kaldırılması için bazı yöntemler kullanılarak kişinin tekrardan Türkiye’ye girişi sağlanabilmektedir. Bu kapsamda çözüm üretirken aşağıdaki hizmetlere ulaşmanızı sağlıyoruz.

İzmir Meşhuratlı Vize ile Deport Kaldırma
Deport edilmiş bir kimsenin evlilik, eğitim – araştırma ve çalışma – tedavi gibi nedenlerle meşhuratlı vize alması halinde Türkiye’ye girişi serbesttir. Bu tür vizenin alınabilmesi için yabancının bahse konu halleri kanıtlar evrak ibraz etmesi gerekmektedir. Öz Hukuk Bürosu olarak söz konusu hizmetler çerçevesinde çözüm üretirken beklentilerinize cevap verecek hizmetlere kapı aralıyoruz.

Deport edilme nedeni terör ile ilgili bir faaliyet olanların deport işlemleri çerçevesinde ülkeye tekrar girişleri mümkün değildir. Ancak bu konuda dava yoluyla mahkumiyetten kurtularak ülkeye giriş söz konusu olabilir.

İzmir Deport Kararına Karşı Dava
Deport edilen bir yabancının haksız yere ülkeden çıkarıldığını iddia ederek dava açması mümkündür. İdari işlemin iptal edilmesi davası açıldıktan sonra hukuka uygunluk gibi hallere bakılmaktadır. Sınır dışı edilme ile alakalı olarak işleme itiraz süresi 7 gün olduğundan bu sınır içerisinde başvuruların yapılması gerekir. Aksi takdirde hak düşürücü süre nedeniyle işleme itiraz söz konusu olmayacaktır.

Öz Hukuk Bürosu olarak deport işlemleri çerçevesinde sizlere danışmanlık sunarken Türkiye’ye giriş konusunda haklarınızı yeniden elde etmenizi sağlıyoruz.

Terke Çağrı Nedir?
Yabancıların ‘Deport’ konusunda karşı karşıya kaldıkları durumlardan bir tanesi de terke çağrıdır. Yabancıların ülkeden çıkarılması ile alakalı zor kullanmadan farklı olarak terke çağrı işlemleri yapılarak en az 15 günlük mühlet tanınması söz konusu olur. 30 güne kadar uzayabilecek olan bu süre sonunda kişinin Türkiye sınırları dışına çıkması sağlanır.

Bireyin kendi talebi ya da vize ihlalinin fark edilmesi ile terke davet işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu kararı alacak olan idarenin sorumluluğundadır. Terke davet kararı alınabilecek hallerde deport uygulamalarına da başvurulmaktadır.

Deport Kimler için Mümkün Değildir?
Deport işlemleri ile alakalı olarak size kusursuz danışmanlık sunarken haklarınızı korumak adına da çözüm geliştiriyoruz. Bu çerçevede deport işleminin uygulanamayacağı kimseler aşağıdaki hallere uygun olanlardır.

  • Sınır dışı edilmesi halinde gideceği ülkede ölüm ve işkence tehlikesi ile karşı karşıya olanlar,
  • Gebe, yaşlı ve diğer seyahat engeli olanlar,
  • Türkiye’de bir tedavisi devam eden ve sınır dışı edilmesi durumunda gideceği ülkede tedaviyi devam ettiremeyecekler,
  • İnsan kaçakçılığı, cinsel şiddet ve diğer fiziksel – psikolojik şiddet türlerine maruz kalıp tedavi olanlar.

Bu kapsamda olanlar için deport kararı vermek kanuni açıdan mümkün değildir. Ancak bu kimselerin deport edilmeme hakkını kullanarak kurallara aykırı davranmamaları gerekmektedir. Bu çerçevede belirli bir adreste ikamet etmeleri ve aralıklarla bildirimde bulunmaları istenmektedir.
Siz de deport işlemleri ile alakalı destek talep etmek ve hakkınızı korumak adına Öz Hukuk Bürosu ayrıcalıklarını yakalayabilirsiniz.